+420 602 162 753
Historické repliky

Betlém Hlinsko

Pro památkovou rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko jsme s důrazem na zachování vzhledu a stylu vyrobili nová okna a dveře. Výsledky naší práce si prohlédněte ve fotogalerii.

Betlém Hlinsko leží u břehu řeky Chrudimky. Jedná se o roubené objekty, které v druhé polovině 18. století stavěli drobní řemeslníci. V roubenkách jsou k vidění dílny a obydlí tehdejších řemeslníků – tkalce, hračkáře, ševce, pilníkáře či továrního dělníka. Od roku 1989 je Betlém Hlinsko součástí Souboru lidových staveb Vysočina. Součástí Betlému Hlinsko je také expozice vesnických masopustních obchůzek a masek z Hlinska, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

  • Historické repliky
  • Historické repliky
  • Historické repliky

Specialitou našeho zakázkového truhlářství je výroba historických replik. Naše firma byla založena v roce 1924 a z té doby se zachovaly některé, v tomto období používané nástroje a pracovní postupy. Kombinace této dochované minulosti a současné zručnosti našich pracovníků využíváme k výrobě replik určených pro umístění do historických budov, hradů a zámků.

Mám zájem, poslat dotaz